Valitse sivu

Hallitus

Suomen Kissaliiton hallitus 2017

 

Puheenjohtaja Veikko Saarela
Tohlopinkatu 2
33310 TAMPERE
050 336 2110
puheenjohtaja@kissaliitto.fi
–  puheenjohtaja, edustaa liittoa, PR asiat, Kissa-lehden vastaava päätoimittaja, sosiaalinen media (FB), toimiston esimies, sponsoriasiat
Varapuheenjohtaja Satu Hämäläinen
040 570 2707
satu.hamalainen@kissaliitto.fi
 puheenjohtajan varahenkilö, toimiston varaesimies, eläinsuojeluasioista vastaava
Eläinsuojeluasioista vastaava hallituksen jäsen
Sihteeri Marika Landen
Junnolantie 55
03250 VIHTI
045 120 2072
sihteeri@kissaliitto.fi
– sihteeri, FIFen, yhdistysten ja rotuyhdistysten yhteyshenkilö, pöytäkirjasihteeri, sisäinen tiedotus, sähköpostien ohjaus ja tunnukset, dropbox, pöytäkirjojen tiivistelmät, tietotekniikan asiantuntija
Omakissan kehittämisestä vastaava hallituksen jäsen 
Rahastonhoitaja Tellervo Kass
040 546 2665
talous@kissaliitto.fi
– rahastonhoitaja, taloushallinto
Tuomariasioista vastaava hallituksen jäsen
Jäsen Arja Martikainen
arja.martikainen@kissaliitto.fi
Terveys- ja koulutusasioista vastaava hallituksen jäsen
Jäsen Riikka Turpeinen
riikka.turpeinen@kissaliitto.fi
– kehittämisseminaarista vastaava
Näyttelyasioista vastaava hallituksen jäsen
Jäsen Eija Välipirtti
eija.valipirtti@kissaliitto.fi
Kasvatusasioista vastaava hallituksen jäsen
Jäsen Stina-Marie Wallius
stina-marie.wallius@kissaliitto.fi
– projektisihteeri, liittokokousjärjestelyt
Varajäsen Sanna-Leena Santapakka
sanna-leena.santapakka@kissaliitto.fi
– pöytäkirjojen tiivistelmät
Kurinpitoasioista vastaava hallituksen jäsen
Varajäsen Outi Vallenius 
outi.vallenius@kissaliitto.fi
– varasihteeri, ulkoinen tiedotus, sosiaalinen media (FB)
Tiedostusasioista vastaava hallituksen jäsen
Omakissan kehittämisestä vastaava hallituksen jäsen
Hallituksen ulkopuolelta Sinikka Laine
sinikka.laine@kissaliitto.fi

Hallituksen tulevat kokoukset

13.6.2017 Skype
8.8.2017 Tampereella Finlaysonin Palatsissa
7.9.2017 Skypellä
3.10.2017 Helsingissä
9.11.2017 Skypellä
4.12.2017 Tampereella

Sivua päivitetty 11.5.2017/PK