Rotutoimikunta

Rotutoimikunta (RTK)

Puheenjohtaja, hallituksen
yhteyshenkilö
Eija Välipirtti
eija.valipirtti@kissaliitto.fi
Sihteeri
Information på svenska
Maria Eklin-Dahlman
maria.eklin-dahlman@kissaliitto.fi
puh. 040 501 8516
Ohjatun kasvatus- ja
siitostoiminnan yhteyshenkilö 
Anna Honkanen
anna.honkanen@kissaliitto.fi
Jaana Honkonen
jaana.honkonen@kissaliitto.fi
  Tatyana Moraru-Puranen
tatyana.moraru-puranen@kissaliitto.fi
Kristiina Rautio
kristiina.rautio@kissaliitto.fi

Rotukirjaaja

 

Miila Lehessaari
miila.lehessaari@kissaliitto.fi

Mikäli tarvitset rekisteröintiin liittyviin asioihin opastusta venäjän kielellä, ota yhteyttä Tatyana Moraru-Puraseen sähköpostitse.

Татьяна Морару-Пуранен
050 3740120 (уважительная просьба звонить после 17:00)
tatyana.moraru-puranen@kissaliitto.fi

Kaikki posti lähetetään Kissaliiton toimiston osoitteeseen:

Rotutoimikunta / Suomen Kissaliitto ry
Palkkatilankatu 7 B 109
00240 Helsinki

Seuraavat kokoukset:

10.05.2017/ aineistopäivä 02.05.2017
14.06.2017/ aineistopäivä 06.06.2017

Muutokset mahdollisia.